پرده سالن آمفی تئاتر

پرده سالن آمفی تئاتر

طراحی و نصب پرده سالن آمفی تئاتر

شنبه 25 خرداد 1398
8977

پرده سالن آمفی تئاتر

در هر سالن نیاز است صفحه نمایش از سالن جدا نموده برای این کار از پرده استفاده می شود که نصب پرده , به نوع طراحی سالن بستگی دارد و ممکن است به اشکال مختلف مثل خطی و نیمه گرد باشد و می توان از پارچه های مختلف مثل مخمل جهت استحکام و زیبایی استفاده کرد . حال برای راحتی اپراتور از موتور برقی جهت جمع کردن و باز کردن پرده استفاده نمود , شرکت رایمند خراسان در استفاده از موتور پرده  مارک  AEG آلمان را به جهت بی صدایی و طول عمر زیاد و قطعات فلزی در اکثر مواقع پیشنهاد و نصب می نماید و می توان برای سهولت استفاده سیستم را به ریموت کنترل مجهز نموده تا اپراتور از محل دیگر جهت باز و بسته نمودن آن استفاده کند البته می توان  از سیستم های مکانیکی دستی نیز جهت باز و بسته نمودن استفاده کرد و جمع شدن پرده می تواند بصورت باز شدن به شکل های بغل رونده  و یا بالا رونده باشد.

نکاتی در مورد انتخاب جنس پرده سالن آمفی تئاتر و همایش

پرده مخمل : استفاده از پرده مخمل باعث می شود تا  نور و صدای داخل صحنه به داخل سالن نفوذ نکند , همچنین استفاده از مخمل مشکی برای پوشاندن صحنه در مواقعی که جلوه سیاه مورد نیاز است استفاده می شود.

پرده با استفاده از پارچه های پشمی : پارچه های الیاف پشمی معمولا برای پوشش صحنه بکار می روند. پارچه پشمی بخاط جنس و وزن خود قادر به عایق نمودن سالن در برابر نور و صدا می باشند . از ویژگی های این نوع پرده می توان به تنوع رنگ آن و نیز دوام بالای آن نسبت به سایر جنس های پارچه اشاره نمود .

پارچه های ساتن : (معمولا IFR مصنوعی) استفاده از پارچه های ساتن , باعث درخشش بیشتر محیط سالن می گردد و رنگ بندی خاصی به سالن می بخشد , بخاطر وزن سبک این جنس پارچه معمولا از آستر برای آن استفاده می کنند . این نوع پارچه بیشتر برای تزئین سالن توصیه می گردد و مناسب پرده اصلی سالن نمی باشد .

 

نمونه کارهای نصب شده پرده آمفی تئاتر :

 پرده سالن آمفی تئاتر

 پرده جدا کننده سالن : این پرده وسط سالن نصب می شود  و برای وقتهایی استفاده میشود که تعداد افراد کم بوده  و میخواهند صندلیهای خالی ته سالن دیده نشود .

پرده جدا کننده سالن

پرده تزئین سالن : این پرده ها همرنگ پرده روی سن بوده و برای پنجره ها ودربهای شیشه دار استفاده میشود , این پرده ها باعث می شود تا نور وارد سالن نشود و برای نمایش ویدئو سالن تاریک شود .

پرده تزئین سالن همایش

نظر بدهید