تجهیز سالن کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس

خدمات ارائه شده در خصوص تجهیز سالن کنفرانس ؛ دیوارها : استفاده از متریال های مثل MDF , چوب ، پلی استر و یا فلز ؛ سیستم صوتی : استفاده از میکروفن یا کنسول های خاص و بلندگوهای سالن ؛ آکوستیک سالن در صورت درخواست مشتری ؛ کف سالن : استفاده از موکت های ضد حریق بودن – ضد آب بودن , پارکت و کف پوش ؛ نور پردازی داخلی سایت ؛ پرده نمایش

شنبه 25 خرداد 1398
8435

تجهیز سالن کنفرانس

بسته به شکل سالن کنفرانس و تعداد نفرات آن می توان در اشکال مختلف و از متریال های مثل MDF , چوب ، پلی استر و یا فلز بکار برد. برای شنیدن صدای یکدیگر از میکروفن یا کنسول های خاص استفاده می شود و برای آکوسنیک کردن سالن کنفرانس می توان از پنل های مختلف استفاده کرد . موکت کف را معمولا از جنس های مختلف مانند ضد حریق بودن – ضد آب بودن و غیره بنا به درخواست مشتری در تجهیز می توان استفاده کرد . نور عمومی مناسب برای دید لپ تاپ با یکدیگر , یادداشت برداری و پرده نمایش سالن کنفرانس باشد مجهز به پرده نمایش و دیتا جهت بخش فایل ها و فیلم های خاص باشد.

سیستم صوتی و تصویری اتاق کنفرانس

سیستم صوتی و تصویری اتاق کنفرانس

یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده اتاق کنفرانس , سیستم صوتی و تصویری آن است . برای اینکه اتاق کنفرانس داری صدایی با کیفیت باشد لازم است که در طراحی آن از جاذب های صوت مانند موکت , پرده و پوشش های پارچه ای در طراحی استفاده شود تا مانع بازتاب صوت در سالن شود . در دیوارها و سقف نیز استفاده از مواد جاذب صدا در کیفیت صدا موثر است .

استفاده از میکروفن های باکیفیت که بتوانند صدا را حداقل از فاصله 2 متری دریافت کنند نیز در طراحی سالن کنفرانس ضروری است , این میکروفون ها بصورت مرکزی طراحی می شوند و هر کدام دارای دکمه روشن و خاموش و نیز چراغی جهت مشخص شدن روشن بودن آن است می باشد .

برای پخش ویدئو و تصویر نیز در سالن کنفرانس از پروژکتورها و نمایشگرهای بزرگ استفاده می کنند , استفاده از پروژکتورها تصویر بزرگتری را نمایش می دهد و از نطر هزینه نیز مقرون به صرفه تر است . در استفاده از ویدئو پروژکتور باید این نکته را مد نظر داشت که نور پنجره ها و همچنین نورپردازی های داخلی ممکن است کیفیت تصویری که از طریق پروژکتور پخش می شود را کاهش دهد , که با استفاده از پروژکتورهای با شدت نور بیشتر این مورد نیز قابل رفع خواهد بود . در هنگام خرید ویدئو پروژکتور مواردی همچون اندازه صفحه، فاصله پرتاب، نسبت پرتاب , شدت روشنایی , وضوح تصاویر , کنتراست , طول عمر لامپ , درگاه های ورودی , میزان صدای تولید توسط فن های دستگاه را در بررسی کنید .در صورتیکه تمایل به پخش تصاویر با کیفیت بالاتر و شفافتر باشد , استفاده از نمایشگر های LED نیز توصیه می گردد .

حداقل سایز نمایشگر در سالن های کنفرانس 55 اینچ بوده که با توجه به ابعاد سالن , اندازه های بزرگتر توصیه می گردد , انتخاب کیفیت بالاتر از HD نیز در مرور زمان نیاز شما را برای ارتقا مرتفع می سازد .

در طراحی سالن کنفرانس استفاده از چند نمایشگر نیز مرسوم است که می توان همزمان چند ویدئو و یا یک ویدئو را به نمایش گذاشت , از این نمایشگرها به همراه دوربین , برای برگزاری ویدئو کنفرانس نیز استفاده می شود .

نمونه کارهای انجام شده در خصوص تجهیز سالن کنفرانس :

تجهیز سالن کنفرانس بوستان حجاب

تجهیز سالن کنفرانس بیمه سلامت

تجهیز سالن کنفرانس سازمان مدیریت و برنامه ریزی

تجهیز سالن کنفرانس اداره مبارزه با مواد مخدر

تجهیز سالن کنفرانس نان قدس رضوی

تجهیز سالن کنفرانس ترافیک شهرداری

تجهیز سالن کنفرانس فرهنگسرای نجوم

تجهیز سالن کنفرانس مرکز تربیت معلم

نظر بدهید